Тухлий вугор 2018 отримав проект #Менеценелякає

«Клуб Піранья» відзначив проект #Менеценелякає антипремією «Тухлий вугор». Цей проект підняв дуже важливу суспільну проблему, але повністю провалив її комунікацію.

Ідея полягала в тому, щоб розповісти про життя людей з епілепсією, подолати упередженість щодо цієї хвороби і дати інструкції, як можна допомогти під час нападу. Однак цей масив інформації став абсолютно нечитабельним, коли його помістили на плакат метролайту. Розмір шрифту та загальний дизайн плакату були обрані без врахування швидкості, з якою рухається ескалатор. Так правильний канал комунікації – ескалатор у метро, по якому в час пік щодня проїздить півтора мільйони киян, забезпечив #Менеценелякає перше місце у нашому антирейтингу. Важлива тема, витрачені ресурси, «пробиті» місця для соціальної реклами — але ніхто нічого не зміг прочитати.

Рекомендації щоб такого не сталося: обираючи канал комунікації (плакат, сітілайт, метролайт, ЗМІ тощо) подумайте про цільову аудиторію. Чи зручно їй отримувати інформацію, чи просто і цікаво вона викладена, чи привертає вона увагу. Протестуйте сигнальні примірники, покажіть їх своїй цільовій та простежте за реакцією. І звільніть дизайнера, який готує плакат для метро з такими маленькими літерами.

2019-05-01T10:14:40+00:00